Ücretsiz ingilizce Tanuj M. 5 MB 491
18.03.2021 01.04.2022

Snapdrop WiFi üzerinden dosya paylaşma uygulamasıdır.

Günümüzde cihazlar arası dosya paylaşımı kolaylaşmış olsa da belli başlı noktalarda hala sorun olabiliyor.

Örneğin Android bir cihazdan Apple cihaza dosya göndermek istediğinizde sorun yaşayabiliyorsunuz. Yada bir Masaüstü bilgisayarınız var ve telefondan bilgisayara dosya göndermek istediğinizde Kablolu veya kablosuz bir kaç yöntem sizi bekliyor olacak ve bu konuda basit ve hızlı bir seçeneğiniz olmayacak.

Snapdrop aynı WiFi yada internet ağına bağlı olmak şartıyla cihazlar arası dosya transferini oldukça basite indirgemiş durumda.

Yapmanız gereken çok basit. Dosya transferi yapacak olan cihazlar Snapdrop sitesine giriş yapacak ve göndermek istediği dosyayı seçerek aynı ağ da ki diğer cihaza gönderecek. Bu kadar basit.

Şimdilik Android uygulaması da erken erişime açılmış durumda. Ama normal internet tarayıcısından da sitesine giriş yaparak aynı işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Snapdrop’u sorunsuz kullanabilmenin tek şartı dosya transferi yapacak cihazların aynı ağdan internete bağlanıyor olması gerekiyor.

Tabi burada aklınıza takılabilir. Burada dosya gönderilirken yada alınırken internet kotanız bu durumdan etkilenmiyor. Aynı ağda olunduğu için ağ bağlantısının gücünden yararlanılıyor. Dosyalar çok hızlı ve güçlü bir şekilde transfer edilebiliyor.

Dosyalarınız internete çıkış yapmadığı için herhangi bir güvenlik sorunu da oluşmuyor. Snapdrop özellikle ofis ortamında farklı işletim sistemine sahip cihazlar arasında kablo ile uğraşmadan dosya gönderme alma işlemini oldukça hızlandıracaktır. Ayrıca aynı ağ üzerinde olunduğu için basit bir şekilde kullanıcılar biri birleri ile mesajlaşabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

...
Ücretsiz Kitaplar – Wattpad
Ücretsiz Cihaza göre değişir
...
WhatsApp (Apple)
Ücretsiz 11.5 MB
...
Google Drive
Ücretsiz
...
Clash of Clans
Ücretsiz 50 MB
...
Plex Media Center
Ücretsiz
...
Vocapro: YDS Kelime Ezber
Ücretsiz Cihaza göre değişir
...
Binance
Ücretsiz 64 MB
...
Mac Blu-ray Player
Deneme Sürümü
...
Hadi Bilgi Yarışması
Ücretsiz 12 MB
...
Deezer
Ücretsiz 201 MB