Ücretsiz Türkçe Turkcell Sürüme göre değişir 7.794
11.2017 11.2017

Turkcell tarafından geliştirilen Türkiyenin arama motoru Yaani.

Dilimizden anlayan hızlı, güvenli ve ücretsiz arama motoru ve internet tarayıcısı sloganı ile çıkan uygulama şu an sadece Android ve iOS cihazlar için yayınlanmış durumda.

Yakın zamanda da web sürümünün yayınlanacağı belirtiliyor. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada Google ve ya Yandex den herhangi bir destek alınmadı sadece arayüz geliştirme işleminde ve yapay zeka kısmında yabancı yazılım şirketlerinden destek alınmış.

Web sürümünün yayınlanmamış olması ister istemez milli arama motoru isteyen kullanıcılar tarafından kuşkuyla yaklaşılıyor.

Önceki dönemlerde milli arama motoru girişimlerinin birçoğu başarısız oldu ve bu konu bir çok yazılım girişimcisi tarafından suistimal edildi. Turkcellin yazılım ve alt yapı olarak böyle bir işe girişmesi gerçekten umut verici ve bu işi ancak böyle bir alt yapısı olan yerli firma başarabilir diyor ve sonraki gelişmeleri heyecanla bekliyoruz.

Yaani arama motorunun Android uygulamasını sitemizden indirebilirsiniz. Turkcell kullanıcı talebini arttırmak için ilk yüklemede 1 GB sonraki farklı günlerde 10 aramada yine 1 GB bedava İnternet veriyor. Bizde yerli arama motorumuz Yaani ye destek amaçlı inddir.com ekibi olarak cep telefonlarımızda varsayılan arama motoru olarak Yaani kullanıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir